Home teams listed first First round Winners advance Group One GP W D L GF GA Pts

Santos Laguna 3 3 0 0 12 1 9

Toronto 3 2 0 1 9 4 6

Aguila 4 0 0 4 1 17 0

Wednesday, Aug. 1 Toronto (Canada) 5, Aguila (El Salvador) 1

Tuesday, Aug. 21 Santos Laguna (Mexico) 5, Aguila (El Salvador) 0

Tuesday, Aug. 28 Toronto (Canada) 1, Santos Laguna (Mexico) 3

Wednesday, Sept. 19 Aguila (El Salvador) 0, Santos Laguna (Mexico) 4

Tuesday, Sept. 25 Aguila (El Salvador) 0, Toronto (Canada) 3

Wednesday, Oct. 24 Santos Laguna (Mexico) vs. Toronto (Canada)

Group Two GP W D L GF GA Pts

Herediano 3 3 0 0 4 1 9

Real Salt Lake 3 2 0 1 3 1 6

Tauro 4 0 0 4 1 6 0

Tuesday, July 31 Herediano (Costa Rica) 1, Real Salt Lake (United States) 0

Tuesday, Aug. 21 Real Salt Lake (United States) 2, Tauro (Panama) 0

Thursday, Aug. 30 Tauro (Panama) 0, Herediano (Costa Rica) 1

Tuesday, Sept. 18 Tauro (Panama) 0, Real Salt Lake (United States) 1

Tuesday, Sept. 25 Herediano (Costa Rica) 2, Tauro (Panama) 1

Tuesday, Oct. 23 Real Salt Lake (United States) vs. Herediano (Costa Rica)

Group Three GP W D L GF GA Pts

Houston 3 2 1 0 7 2 7

Olimpia 2 1 1 0 4 1 4

FAS 3 0 0 3 1 9 0

Thursday, Aug. 2 Olimpia (Honduras) 3, FAS (El Salvador) 0

Wednesday, Aug. 22 FAS (El Salvador) 1, Houston (United States) 2

Thursday, Aug. 30 Olimpia (Honduras) 1, Houston (United States) 1

Thursday, Sept. 20 Houston (United States) 4, FAS (El Salvador) 0

Thursday, Sept. 27 FAS (El Salvador) vs. Olimpia (Honduras)

Tuesday, Oct. 23 Houston (United States) vs. Olimpia (Honduras)

Group Four GP W D L GF GA Pts

x-Seattle 3 3 0 0 9 4 9

Marathon 2 0 1 1 2 3 1

Caledonia AIA 3 0 1 2 2 6 1

x-advanced to quarterfinals

Thursday, Aug. 2 Seattle (United States) 3, Caledonia AIA (Trinidad and Tobago) 1

Wednesday, Aug. 22 Caledonia AIA (Trinidad and Tobago) 0, Marathon (Honduras) 0

Thursday, Aug. 30 Caledonia AIA (Trinidad and Tobago) 1, Seattle (United States) 3

Wednesday, Sept. 19 Marathon (Honduras) 2, Seattle (United States) 3

Wednesday, Sept. 26 Marathon (Honduras) vs. Caledonia AIA (Trinidad and Tobago)

Wednesday, Oct. 24 Seattle (United States) vs. Marathon (Honduras)

Group Five GP W D L GF GA Pts

Los Angeles 3 2 1 0 9 2 7

Isidro Metapan 2 1 0 1 5 6 3

P.R. Islanders 3 0 1 2 1 7 1

Wednesday, Aug. 1 Isidro Metapan (El Salvador) 3, Puerto Rico Islanders (Puerto Rico) 1

Thursday, Aug. 23 Los Angeles (United States) 5, Isidro Metapan (El Salvador) 2

Wednesday, Aug. 29 Los Angeles (United States) 4, Puerto Rico Islanders (Puerto Rico) 0

Wednesday, Sept. 19 Puerto Rico Islanders (Puerto Rico) 0, Los Angeles (United States) 0

Thursday, Sept. 27 Puerto Rico Islanders (Puerto Rico) vs. Isidro Metapan (El Salvador), 8 p.m.

Thursday, Oct. 25 Isidro Metapan (El Salvador) vs. Los Angeles (United States)

Group Six GP W D L GF GA Pts

Tigres 3 1 2 0 7 3 5

Alajuelense 2 1 1 0 3 2 4

Real Esteli 3 0 1 2 1 6 1

Wednesday, Aug. 1 Tigres (Mexico) 4, Real Esteli (Nicaragua) 0

Wednesday, Aug. 22 Alajuelense (Costa Rica) 2, Tigres (Mexico) 2

Tuesday, Aug. 28 Real Esteli (Nicaragua) 0, Alajuelense (Costa Rica) 1

Tuesday, Sept. 18 Real Esteli (Nicaragua) 1, Tigres (Mexico) 1

Wednesday, Sept. 26 Alajuelense (Costa Rica) vs. Real Esteli (Nicaragua)

Wednesday, Oct. 24 Tigres (Mexico) vs. Alajuelense (Costa Rica)

Group Seven GP W D L GF GA Pts

x-Monterrey 3 3 0 0 9 0 9

Municipal 3 2 0 2 4 6 6

Chorillo 3 0 0 3 2 9 0

x-advanced to quarterfinals

Tuesday, July 31 Monterrey (Mexico) 5, Chorillo (Panama) 0

Thursday, Aug. 23 Chorrillo (Panama) 1, Municipal (Guatemala) 2

Wednesday, Aug. 29 Municipal (Guatemala) 0, Monterrey (Mexico) 1

Thursday, Sept. 20 Municipal (Guatemala) 2, Chorillo (Panama) 1

Tuesday, Sept. 25 Monterrey (Mexico) 3, Municipal (Guatemala) 0

Tuesday, Oct. 23 Chorillo (Panama) vs. Monterrey (Mexico)

Group Eight GP W D L GF GA Pts

Xelaju 3 2 1 0 6 4 7

Chivas 2 1 0 1 4 1 3

W Connection 3 0 1 2 4 9 1

Thursday, Aug. 2 W Connection (Trinidad and Tobago) 2, Xelaju (Guatemala) 2

Tuesday, Aug. 21 Xelaju (Guatemala) 1, Chivas (Mexico) 0

Wednesday, Aug. 29 Chivas (Mexico) 4, W Connection (Trinidad and Tobago) 0

Tuesday, Sept. 18 Xelaju (Guatemala) 3, W Connection (Trinidad and Tobago) 2

Wednesday, Sept. 26 W Connection (Trinidad and Tobago) vs. Chivas (Mexico)

Thursday, Oct. 25 Chivas (Mexico) vs. Xelaju (Guatemala)